Zúčastniť sa môžu autori do 26 rokov, najúspešnejších čaká odmena v podobe týždňového pobytu s lektormi a ďalšími umelcami

Bratislava – Občianske združenie Medziriadky už štrnástykrát vyhlasuje literárnu súťaž spojenú s letnou školou literatúry. Mladí autori do 26 rokov sa do nej môžu so svojou prózou, poéziou alebo drámou zapojiť do 31. marca 2023. Päťdesiati najlepší dostanú pozvánku na týždňový pobyt spojený s rozbormi, workshopmi, ale aj kultúrnym a zábavným programom.

Ich texty bude tento rok posudzovať odborná porota v zložení Miroslav Dacho, Milan Děžinský, Tomáš Hučko, Mária Klapáková, Eva Kollárová, Katarína Kucbelová, Dominika Madro, Juraj Raýman a Marta Součková.

Počas letnej školy môžu nádejní prozaici či poeti taktiež dostať spätnú väzbu aj od hostí, čiže ďalších etablovaných autorov. Aj 14. ročník letnej literárnej školy bude bez umiestnení. Odmenou pre súťažiacich je tak práve týždňový pobyt.

Na Medziriadkoch 2023 budú mať navyše svoju porotcovskú premiéru na Medziriadkoch hneď niekoľkí lektori, napríklad Dominika Madro, ktorá bude hodnotiť kategóriu základných škôl: „Veľmi sa teším, že si budem môcť prečítať prozaické i dramatické texty najmladších autorov a autoriek. Verim, že ma čaká týždeň plny obojstrannej inšpirácie a neskrývajúcej radosti z jazyka.”

Novou posilou je aj spisovateľka Katarína Kucbelová, ktorá sa podľa jej slov teší na prácu s Medziriadkarmi i na rozhovory s nimi. V porotcovskom tíme v neposlednom rade pribudol aj scenárista a spisovateľ Juraj Raýman.

Literárna súťaž prebieha od 7. februára do 31. marca 2023. Po prečítaní textov porotou dostanú vybrané autorky a autori pozvánku na pobyt, ktorý sa bude konať od 20. augusta do 26. augusta 2023 v Hoteli Vršatec v obci Pruské.

Propozície a rovnako aj ďalšie organizačné informácie sú dostupné na webovej stránke Medziriadky.sk.

Zdroj: Medziriadky