Joga, staroveká disciplína pochádzajúca z Indie, ktorá navodzuje pohodu tela, mysle a ducha, má na človeka pozitívne účinky – znižuje stres, zlepšuje, spevňuje a posilňuje kosti, svaly a kĺby, zmierňuje bolesť a pomáha dýchať pokojne, uvoľnene a zhlboka. To všetko vedie k stavu pohody a vnútorného pokoja. Výnimočnosť knihy Joga pre deti a bábätká spočíva v myšlienke stráviť príjemné chvíle s deťmi formou cvičenia, ktoré má aj na ne pozitívny vplyv.

Kniha je venovaná otcom a mamám, ktorí chcú svoje ratolesti zoznámiť s jogou. Na tento účel slúži séria relaxačných cvikov a hier, ktoré môžu vyskúšať v kruhu rodiny láskyplným a zábavným spôsobom. Kniha predstavuje rôzne pozície na cvičenie s deťmi od 1 roka do 3 rokov, pričom posledné strany sú venované bábätkám vo veku od 3 do 12 mesiacov. Pozície sú zoradené podľa účelu a tiež úrovne náročnosti od najnižšej po najvyššiu.

Pilates je fyzická aktivita, ktorá spája štyri disciplíny, a to jogu, tanec, fitnes a kineziológiu. Pozostáva z cvičebného programu, ktorého cieľom je dosiahnuť rovnováhu svalov a podporiť spojenie tela, mysle a ducha. Pilates má mnoho výhod – podporuje koncentráciu, schopnosť relaxovať, flexibilitu, posilňuje svaly a kĺby. Cvičenia v tejto knižke sú prispôsobené pre deti a vykonávané na podložke. Kniha predstavuje cvičenia zoradené do šiestich fyzických charakteristík: rýchlosť, sila, vytrvalosť, ohybnosť, koordinácia a rovnováha. Na precvičenie každej z nich je navrhnutých päť cvičení a relaxačná spoločenská hra. Čitatelia tu  nájdu aj tipy, nápady a oddychové cvičenia.

Zdroj: Matys