Kto to zvedavo vykúka z nory? Kto by chcel objaviť krásne zákutia sveta? Kto stále zahŕňa mamku všetečnými otázkami? Vtáčiky z obálky knižky prezrádzajú, že reč je o Dáške – malej myške, ktorá je zo všetkého najviac zvedavá na to, ako vyzerá svet mimo jej rodnej myšacej diery. A tak sa jedného rána vydá na dobrodružnú cestu.

Túto zábavnú a zároveň poučnú knižku, ktorá deťom sprostredkuje zaujímavé informácie o zvieratkách, tvoria roztomilé ilustrácie, vďaka ktorým sa malý čitateľ prenesie do rozprávkového sveta. Spolu s myškou putuje voňavou rozkvitnutou lúkou hýriacou rôznymi farbami, spozná ježka a zistí, na čo mu slúžia pichliače. Stretne činorodé bzučiace včielky v pruhovaných čierno-žltých kožúškoch, vypočuje si vtáčie pesničky, nadchne sa pohľadom na letiace motýliky, zapozerá sa na hopkajúceho zajačika, zoznámi sa s pracovitým krtkom, ktorý si kope labyrinty z kilometrov chodbičiek…

A to by neboli deti, keby odmietli dobrodružnú hru, preto im myška Dáška máva aj zo škatuľky dobrodružnej hry. A keďže chce do hry zapojiť všetkých, aj tých najmenších, víta deti  so žetónmi s obrázkami, aby sa aj tie najmenšie deti mohli vybrať s Dáškou na prechádzku lesom, kde stretáva mnoho zvieracích kamarátov. Potom sa však začne stmievať… A tu prichádza na rad pointa hry: Kto privedie myšku domov prvý a skôr, ako zapadne slniečko?

Zdroj: Vydavateľstvo Matys