Emka a Kubko sú rozkošní zvierací kamaráti, ktorí vďaka svojim veselým príbehom dokážu deti mnohému naučiť. Tučniačik Emka a opička Kubko sú hlavnými aktérmi výchovných leporel, ktoré malých chlapcov a dievčatká učia ako chodiť na záchod a obliecť sa bez pomoci. Leporelá ich zároveň zabavia veselými ilustráciami s otváracími okienkami. Veď ktoré dieťa by nebolo zvedavé, čo pod okienkom nájde?

Pri výbere mien hlavných postavičiek sa zohľadňovala obľúbenosť týchto mien na Slovensku. Emka a Kubko sú ideálnou dvojicou na to, aby vaše deti zaujala a chceli ju lepšie spoznať. Emka je tučniačik zo severného pólu, nezbedná, ale odvážna. A Kubko je obratná a zodpovedná opička z džungle, ktorá je pre Emku v mnohom vzorom.

Knižka Už sa viac nepocikám! je o nešťastnej Emke, ktorá sa opäť počas hry s loptou so psíkom pociká. Hľadí na žltú mláčku pod sebou a hanbí sa. Kedy sa odnaučí nosiť plienku? Rada by chodila sama na záchod ako Kubko a iní kamaráti v škôlke. Pomôže jej Kubko so šibalskými iskričkami v očiach?

V knižke Obliekanie je hračka! sa Emka učí sama obliekať a zaväzovať si šnúrky, pretože má veľmi rada svoje žlté tenisky s hviezdičkami. Chcete aj vy naučiť svoje deti k samostatnému obliekaniu a zaviazaniu si šnúrok na mašličku?

V týchto interaktívnych okienkových náučných knižkách   sa určite nájdu všetky deti, ktoré si prechádzajú obdobím, keď je čas odnaučiť sa nosiť plienku a začať sa samostatne obliekať.

Zdroj: Matys