Hurá, znelo nám v srdciach, keď sme sa dozvedeli o kurze, na ktorý sme sa hotovali celý rok. ČO S KNIHAMI? To už nie je otázka, to je pre nás výzva, ktorá nás posunie v živote ďalej, aspoň do Košíc, kam sme sa vybrali školiť sa. Náš kouč Kristián sršal pozitívnou energiou a úsmevmi, vegánske chlebíčky dráždili naše imunitné systémy a na nás sa to valilo a valilo:

„V prvom rade spočítame objem hmoty, ktorou disponujeme. Nie sme barbari, aby sme knihy trhali a okyptené o obal odovzdávali zberni. Sme ľudia novej generácie, všetko vieme upotrebiť. Najjednoduchšie je ponúknuť knihu na internetovom bazári, nikdy neviete, či sa neozve rakúska firma so systémom ekologického zatepľovania stien, túžiaca po vašich útržkoch Raya Bradburyho a domček zabezpečí na 451 fahrenheita. Na Čapkovom Záhradníkovom roku sa dobre ujali bio fazule, tomu verte a úplne najväčšou novinkou je vyrobiť si, s pomocou hobby sady, knižničku z kníh lepených v štýle drevotriesky. Na takú knižničku pre sto kníh potrebujete iba jedno celoživotné vydanie Alexandra Dumasa!“

Nadšený vylepšovaním sa vraciam vlakom do svojho rodiska a verím, že o rok prinesiem ľudstvu ďalší z kultúrnych nápadov, vyrobím napríklad toaletný papier Von-ne-gut a zasýtim ním zasýtený trh čitateľov. Človek sa nikdy nemá vzdávať, my si s tými knihami nakoniec vždy vieme dať rady.

Tomáš Repčiak žije v Spišskej Novej Vsi, pracuje ako referent PR mesta Spišská Nová Ves. Venuje sa poézii, próze, publicistike, tvorbe pre rozhlas i tvorbe piesňových textov.