Viete, ako deti najlepšie naučíte tak neobľúbené vybrané slová? No predsa s roztomilou zvedavou Jazmínkou! V tomto čarovnom písmenkovom svete nájdete prehľad vybraných slov, básničky na ich rýchlejšie zapamätanie i príbehy o zvieratkách.

Kde bolo, tam bolo, aj v Písmenkovom kráľovstve plynul čas a z Jazmínky, malej princeznej, vyrástla nezbedníčka, ktorá nevedela obsedieť na jednom mieste. Raz bola tam, o chvíľu už zasa inde. Jediné, čo ju vedelo zabaviť, boli písmenká. Kým bola malá, písmenká ju zaujali tvarmi a farbami a len si ich rôzne skladala. Ako rástla, naučila sa z písmen poskladať aj slová. Abecedník však dostal fantastický nápad, ako Jazmínku, milujúcu hru so slovíčkami, zabaviť. Zatvoril sa do svojej komnaty, kde celé dni hútal, dumal, vymýšľal. Jazmínka bola zvedavá, čo tam jej starký toľko robí, a tak nakúkala cez kľúčovú dierku. Po pár dňoch vyšiel nadšený z komnaty a víťazoslávne oznámil: ,,Mám to! Už viem, ako zabavíme tú našu malú nezbedníčku!“ Žmurkol na Jazmínku. „Vymyslel som poučné príbehy o zvieratkách, ale nie hocijaké, niektoré slovíčka budú mať svoje pravidlá.“ „Aké pravidlá?“ poskakovala Jazmínka okolo kráľa a nevedela sa dočkať novej hry. „V niektorých slovách sa bude písať ypsilon, nazval som ich vybrané slová. Musíš sa ich však naučiť naspamäť. Keď ich budeš vedieť, môžeš sa hrať hru – dopĺňať v slovách mäkké i a ypsilon. To bude pre teba hračka.“ ,,Jupííí!“ zvýskla Jazmínka nadšená z novej zábavy.

Čítajúc milé príbehy spoznáte šťastnú kobylku Barborku na gazdovskom dvore, zabávajúcu sa myšku Mišku na mydlovej mláke, nešťastnú zebru Zuzku, odvážnu rybu Bibu, pahltného sysľa Šimona, múdreho výra Viktora, jazyčnicu zajačicu Zitu i šťastného plyšového medvedíka Brumka. Vďaka nim o pár dní budú vaše deti sypať vybrané slová z rukáva a hravo si poradia s úlohami na konci príbehov. Vybrané slová sú v texte zvýraznené boldom na podporenie vizuálnej pamäti detí.

Na konci knižky sa nachádzajú rýmujúce sa básničky na zapamätanie si vybraných slov hravou formou.

Ilustrátorka sa s ilustráciami krásne vyhrala, a tak zo stránok knihy vykúkajú rozkošné farebné usmievajúce sa zvieratká.

Navyše deťom knižka pošepká, ako sa treba slušne správať, zdravo stravovať a pravidelne hýbať. Tak neváhajte a vstúpte do Písmenkového kráľovstva!

Zdroj: Vydavateľstvo Matys