Každý rodič chce, aby jeho deti odmalička milovali knihy a pristupovali k nim s nadšením a láskou. Skvelou knihou, pri ktorej sa deti určite nebudú nudiť, je maľované čítanie. Vďaka nemu si môžu rozšíriť slovnú zásobu, aj sa naučiť rýchlejšie čítať samé. Princíp knihy spočíva v tom, že niektoré slová sú v knihe nahradené obrázkom, pričom na konci každého príbehu sa nachádza slovník.

Kniha Maľované čítanie ukrýva odpovede na otázky: Čo maľuje slnko? Ktorá huba vyhrala lesnú súťaž? Čím by bol králik, keby mal o dve písmenká menej? Čo sa stalo počas tancovania zajaca a veveričky na lesnej čistinke? Čo chýbalo Katke v skrini? Knižka je

spojením veselých textov s obrázkami, pričom sa niektoré aj rýmujú. Deti sa tak zaručene zabavia.

Veselé obrázkové čítanie prináša najznámejšie i menej známe rozprávky: O stratenej rukavičke, O Červenej čiapočke, O repe, O troch medveďoch, Hrnček, var!, Tri prasiatka, Ako šlo vajce na vandrovku, Janko Hraško, Slamka, uhlík a bôb. Takéto čítanie je pre deti zábavné, interaktívne a prináša veľa radosti.

Kniha Rozprávky pre maličkých obsahuje známe klasické rozprávky s veselými milými ilustráciami pomáhajúcimi deťom rozvíjať slovnú zásobu: O perníkovej chalúpke, Kocúr v čižmách, Snehulienka, O kohútikovi a sliepočke, Zázračné dary, O kohútikovi a psíkovi.

Maľované čítanie je skvelým pomocníkom pre deti naučiť sa zábavnou formou vnímať text. Vďaka nemu zažijú deti veľa zábavy a zároveň sa naučia čítať samy.

Zdroj: MATYS