Autorka Viera Dobiášová na Bibliotéke pred očami zvedavých detičiek uviedla spolu s krstnou mamou Markou Staviarskou knižku Neuveriteľné príbehy dina Alina do života. Krstilo sa pierkami, aby knižka úspešne vyletela za deťmi.

Zvieratká vyskakujú zo strán knižky a volajú všetkých malých čitateľov k sebe, aby sa písmenko po písmenku, slabiku po slabike, slovo po slove a vetu po vete vybrali na gazdovstvo, kde sa zo slepačieho vajca vykľulo zvláštne stvorenie. „Ani ryba, ani rak, ani háďa, ani vták,“ krútil hlavou potkan Riko nad podivným mláďaťom v sliepkinom hniezde. Kde sa vzalo a čo sa z neho vykľulo? Veľké pátranie odhalilo neuveriteľného dina Alina. Získal si zvieratká na dvore deda Eda? Čo sa od neho naučili a on od nich? Detičky, ktoré milujú zvieratká, sa určite zahryznú do zábavných príbehov, pričom sa na nich zo strán bude usmievať milý dinko.

Knižka je určená malým začínajúcim čitateľom, ktorí si chcú prečítať o tomto malom zelenom knižnom hrdinovi, ktorý sa za záhadných okolností ocitne v úplne inom prostredí, než ako by sa pôvodne bol mal. Napriek tomu, že vyzerá a aj je iný ako ostatné zvieratká na gazdovskom dvore, svojou prirodzenosťou a dobrým srdiečkom si získa celé osadenstvo. Spoznávanie sa a vytváranie vzťahov, ale i prijatie, to je to, čo riešia aj deti vo svojich kolektívoch. Preto im príbehy zvieratiek tejto knižky budú veľmi blízke.

Zdroj: Vydavateľstvo Matys