Séria Prvé čítanie ponúka vyše 20 knižiek pre predškolákov, prvákov i druhákov, ktorí si chcú prečítať básničky, vtipné príbehy zo školského prostredia, maľované čítanie, divadelné hry, hádanky, prešmyčky, vtipy, listy, porekadlá, príslovia i pranostiky. Určite ich potešia nádherné ilustrácie, ktoré umocnia ich čitateľský zážitok. Chodiť do školy môže byť predsa nielen zaujímavé, ale aj zábavné. Spoznávať písmenká, číslice a nových kamarátov je jedno veľké dobrodružstvo!

Vydavateľstvo Matys každoročne prináša novinky i dotlače kníh do tejto obľúbenej série, pričom sa zachováva obsahová koncepcia, počet 48 strán i formát (160 x 205 mm) kníh, ktoré sú ako stvorené do detských rúk. Autormi týchto obľúbených knižiek sú Daniel Hevier, Sibyla Mislovičová, Viera Dobiášová, Ľubica Kepštová, Daniela Reichstädterová a iní.

Tento rok sa žiaci môžu tešiť na novinku Čaro školského roka. Knižka prináša veselé príbehy a básničky zachytávajúce najtypickejšie udalosti, ktoré žiaci môžu počas školského roka zažiť – súťaž o najkrajší karnevalový kostým, púšťanie šarkanov, vianočná besiedka, lyžiarsky výcvik, vytváranie jarnej výzdoby, veľkonočné huncútstva i letný školský výlet. Dieťa si tak prečíta, že na každé ročné obdobie sa možno v škole tešiť, pretože prináša kopec veselých podujatí a aktivít. Vďaka nim tak v škole nie je nikdy nuda! Veselé príbehy a básničky napísala Marta Siposová, za ilustráciami stojí známa výtvarníčka Zuzana Hlavatá.

Zdroj: Matys