Učiť sa angličtinu od útleho veku určite nie je zlý nápad. A navyše, keď sa k učeniu pridajú veselé obrázky, rozkošné hravé zvieratká a zábavné aktivity. Voláme všetky deti na cestu spoznávania anglickej abecedy hravou formou!

Prvý krok do sveta angličtiny začína abecedou, preto je leporelo Hravá anglická abeceda koncipované tak, že dieťa po otvorení knižky nachádza slová usporiadané od A až po Z. Písmenká abecedy, zahalené vo veselom farebnom šate, určite deti potešia. Tak bude misia úspešného prvého kroku zavŕšená.

V druhom kroku sa deti s ich rodičmi, starými rodičmi alebo inými milovanými rodinnými alebo aj nerodinnými príslušníkmi, ktorým záleží na tom, aby sa dieťa už odmalička kamarátilo s angličtinou, zamerajú na konkrétne slovíčka. Nájdu tu predovšetkým slová, ktoré označujú rôzne domáce či voľne žijúce zvieratká. Ani netreba vysvetľovať, prečo je knižka zameraná na zvieratá. Však ktoré deti nežiaria, keď zbadajú rozkošnú opičku, prítulnú mačičku či roztomilého jednorožca?

A keď už dieťa vie, aké písmenko sa naňho spoza farebného plášťa usmieva a aké zviera na dané písmenko začína, môže prejsť k veselým aktivitám – k jednoduchým úlohám, vďaka ktorým si zopakuje anglickú abecedu i slovíčka. Na deti čaká žabka, aby jej pomohli dostať sa na breh, kengura s ukrytými literami vo vaku, kobylky s klobúkmi, korčuľujúci sa los, nezbedné včielky a mnohé iné zvieratká. Ide o hľadanie párov, počítanie, spájanie, dopĺňanie, bludiská a rôzne hry s obrázkami – aké zvieratká sa na stránkach leporela ukryli? Nájdete ich všetky?

Na konci cesty zasvätenej spoznávaniu základných anglických slovíčok sa nachádza prehľad všetkých písmen anglickej abecedy. Naučiť sa ich sa určite podarí všetkým deťom vďaka tejto knižke! A keby aj nie, žirafa, koala alebo cvrček im našepkajú, pretože spojenie slovíčka s konkrétnym obrázkom zvyšuje mieru zapamätania si.

Tak ešte raz, voláme všetky deti na cestu spoznávania anglickej abecedy hravou formou!

Zdroj: Matys