George Cleverly má šesťdesiat rokov, je uznávaný moderátor, postojovo ukotvený v ľavicovom liberalizme, tak trochu voľnomyšlienkar. Spraví chybu – v BBC nesprávnym zámenom označí recepčného preoperovaného z muža na ženu. Nielen to rozpúta kolobeh udalostí, ktoré prevrátia na ruby jeho život a životy všetkých členov rodiny Cleverlyovcov. Pretože každý z nich má nejaké tajomstvá a temné stránky, ktoré presakujú na svetlo aj vďaka sociálnym sieťam. A práve tie zohrajú významnú úlohu v mediálnom lynči, lavíne urážok a klamstiev, ktoré zastaví až odpútanie sa od internetu.

Komnata ozvien je temný, satirický príbeh o dysfunkčnej rodine a súčasnej spoločnosti, v ktorej na zničenie života postačuje mobilný telefón a pripojenie na internet. Ale treba dodať, že za zničenie životov si nemilosrdne vykreslení hrdinovia môžu vlastne celkom sami. V ich charakteristikách prevláda narcizmus, obsesia samými sebou a najmä životom online. Príbeh sa posúva formou britkých dialógov a na vyše štyristo stranách vytvára zrkadlo ľudí odtrhnutých od skutočnosti a od toho, na čom naozaj záleží.

Írsky spisovateľ John Boyne je známy autor románov pre dospelých a mládež. Vyštudoval anglickú literatúru a kreatívne písanie. Jeho debut Chlapec v pásikavom pyžame sa stal bestsellerom a bol aj sfilmovaný. Odvtedy boli  knihy Johna Boyna preložené už do päťdesiatich svetových jazykov. Vo Vydavateľstve SLOVART vyšli všetky jeho knihy pre mládež, román Neviditeľné besy srdcaPutovanie k bránam múdrosti.

O preklad knihy Komnata ozvien sa zaslúžil Otto Havrila, ktorý sa umeleckému prekladu venuje od roku 1990 a preložil už vyše štyridsať románov anglo-americkej literatúry. Je držiteľom niekoľkých prémií Ceny Jána Hollého za preklad.

Zdroj: Slovart